Etiket: hayvanlara destek

DIŞARIDAKİ PATİLER İÇİN AKUSTİK PERFORMANS

Düne kadar bizlere ihtiyacı yoktu aslında onların… Ta ki, “doğa sadece bizlerin” dediğimiz güne kadar. Doğayı, kendi bencil arzularımızla yağmaladık ve yağmalamaya devam ediyoruz.  Taş üstüne taş dikip yeşili yok edene kadar doğa, onlarında bir parçasıydı ama ellerinden aldık. Bir bahçemiz vardı etrafında yüzlerce canlı ile yaşardık ama artık çok katlı binaların balkonlarında yeşermeye çalışan bir kaç saksıdan ibaret bahçelerimiz var.

Sokak hayvanları diyerek dışladık. Onların, yaşayan birer canlı olduğunu unuttuk. “Ne kadar tatlı” diyerek sadece sevdik! Severken, dokunmaktan çekindik, kirlenmekten korktuk. Yani uzaktan sevdik… Aslında bizden uzak değiller. Hep yanımızdaydılar. Asırlardır birlikte yaşadık!

Değişen dünyaya onların da adapte olmasını sağlamak, hepimizin görevi. Çok bir şey yapmamıza gerek yok! Sadece fark etmek yeter! Onlarda bunu istiyorlar emin ol! Fark edilmek!

Dışarıdaki patiler, farkındalık yaratmak için yıllardır mücadele ediyor. Barınaklar, beslenme alanları, sahiplendirmeler, klinik destekleri ile sokaktaki canlara yaşadıklarını hissettirmeye çalışıyor. Canlara, doğanın bir parçası olduklarını hissettirmeye çalışıyorlar.

Bu sokaktaki canlı yaşamının devamı için bir çağrıdır.

SENDE KATIL!

SENDE DESTEK OL!

Dışarıdaki Patiler