Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Ruhi Su – Söyleşi

23 Eylül 2018 @ 16:00

Bu haftaki, “Van’dan Dünyaya, 1920’lerden günümüze Ruhi Su”, söyleşi etkinliğimizde Prof. Dr. Fuat Ercan konuğumuz olacak. Programa, Müzik dua’yenimiz, Müzik Atölyemizin Öğretmeni, Ruhi Su öğrencisi Refik Köksal eşlik edecek.

Fuat Ercan, 1964 yılında doğdu. Çocukluğu Gebze de geçti. Marmara Üniversitesi kamu yönetiminden mezun oldu. Toronto da York üniversitelerinde misafir öğretim görevlisi olarak çalıştı. Marmara üniversitesi iktisat bölümü, Mimar Sinan Üniversitesi şehir ve bölge planlama bölümlerinde öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Toplumsal değişim, kapitalizm, az gelişmişlik ve son dönemlerde sanat, kapitalizm adlı çalışmaları vardır.

Para ve Kapitalizm, Toplumlar ve Ekonomiler, Modernizm, Kapitalizm ve Azgelişimcilik, Toplumlar ve Ekonomiler, Metalaşma ve iktidarın… Kitaplarından bazılarıdır.

Refik Köksal, 1953 Afyon/Şuhut doğumlu. Ruhi su ile 1985 yılına kadar öğrencisi olarak korosunda bulundu. Sırası ile Muammer Sun koro, Timur Selçuk koro ve armoni ve Sarper Özsan koro çalışmaları yaparak, müzik dünyamızın ustaları ile çalışma şansı buldu.

Hasköy Lisesi, Hoca İshak Efendi İlkokulu, Şile Bıçkıdere Köyü İlkokulu, Yeni ufuklar, Sezin okulları ve İnanç Türkeş Özel Lisesi dâhil toplamda 35 yıl okullarda müzik öğretmeni olarak görev yaptı.

Halen Bilkar’da müzik öğretmenliğine ve yönetim kurulu üyesi olarak müzik hayatına devam ediyor.

Detaylar

Tarih:
23 Eylül 2018
Saat:
16:00
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
, , ,

Organizatör

Bilkar

Mekan

Bilkar Söyleşi Salonu
Hacıhalil Mah. İsmetpaşa Cad. Beşiroğlu Altınhan İş Hanı Kat:1
Kocaeli, Gebze 41700 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
0533 719 85 42
Website:
https://www.bilkar.org/