Jehan Barbur Konseri

2009 yılında ilk albümü olan “Uyan” albümü çıktı.

Jehan Barbur, Asi ve Sır Gibi dizileri için şarkı seslendirdi. Ayrıca Zuhal Olcay‘ın “Aşk’ın Halleri” albümünde yer alan “Şermin” adlı şarkının sözlerini yazmıştır.

2010 yılında gösterime giren Tİ Tiyatronun ‘Ayışığı Tarifesi’ oyununun müziklerini yazmış, yine 2011 yılında Amerika’da geniş bir izleyici kitlesi ile buluşan ‘Covert Affairs’ dizisinin bir bölümünde Jehan Barbur performansı ve şarkısıyla dizide adından sıklıkla söz ettirmiştir

2011 tiyatro sezonu ile seyirci ile buluşan Özen Yula‘nın yazıp yönettiği; Yetkin Dikinciler,Sema Keçik, Sinan Tuzcu, Teoman Kumbaracıbaşı, Beste Bereket ve kendisinin de rol aldığı yarı müzikal bir oyun olan ‘Şems! Unutma!’ oyununun müziklerini bestelemiştir. Bu oyun, 11. Direklerarası Tiyatro Seyirci Ödülleri kapsamında ‘En İyi Özgün Müzik’ dalında birincilik ödülüne layık görülmüştür.

Aynı zamanda yine “Şems! Unutma!” adlı tiyatro oyunu ile Jehan Barbur 2012 yılında Afife JaleTiyatro Ödülleri’nde, “En İyi Tiyatro Sahne Müziği” dalında üç adaydan biri olarak gösterilmiştir.

2013 yılının Nisan ayında İstanbul Babylon sahnesinde; Jehan Barbur, içinde kendi yazdığı kısa diyalog-skeçlerin de yer aldığı bir konser vermiştir. Bu projede kendisine değerli oyuncularSevinç Erbulak ve Serhan Arslan eşlik etmiştir.

İstanbul’da ve çeşitli illerde konserler veren Jehan Barbur, bugüne kadar çekmiş olduğu 5 klibin bir çoğu alternatif müzik kanallarında uzun süre Top-10 listelerinde bir numarada yayınlandı.

Yazdığı Kitaplar :
2013 – Çatıdaki Çimenler ‘Sen’e Yazılar

Albümleri:
2009 – Uyan
2010 – Hayat
2012 – Sarı

Bir cevap yazın